Spodnie trekkingowe wspinaczkowe męskie Baranci Durastretch M Salewa Autor : Podnamiot.info kategoria: Polecane produkty

Spodnie zaawansowane Salewa o kroju technicznym przeznaczone do wspinaczki i turystyki. Wykonane z zastosowaniem odpornego mechanicznie i niemechacącego zaawansowanego materiału Durastretch. Jego włókna elastyczne prędko powracają do pierwotnego kształtu i pozwolą zachować jak najlepszego poziomu komfortu i nieograniczoną niczym swobodę ruchu. Najwybitniej narażone na uszkodzenia kolana, wewnętrzne i dolne części nogawek wzmocnione zostały Rip-Stop.


Durastretch to wykorzystywana w górskiej odzieży rozciągliwa tkanina Salewy, która prędko powraca do kształtu pierwotnego. Charakteryzuje ją lekkość i odporność mechaniczna jak również zdolność odprowadzania wilgoci i natychmiastowe wysychanie. Rip-Stop to technika wzmacniania materiału przez dodanie w stałych odstępach dodatkowego, mocniejszego włókna. Materiał tego typu swobodnie można rozpoznać, biorąc pod uwagę wypukłą kratkę. Należycie przeciwdziała rozdzieraniu się materiału. DWR to trwała impregnacja powodująca skraplanie się wody. Co powoduje że zewnętrzna tkanina nie wchłania wilgoci. Kieszenie boczne, na udach jak również tylna zamykają zamki zakończone wygodnymi uchwytami. Spodnie posiadają właściwości antyzapachowe jak również transmitują wilgoć na zewnątrz materiału, skąd w sposób błyskawiczny wysycha. Impregnacja DWR nadaje im zdolność odpychania wody. Zobacz w sklepie: